Dvojí-svět-scénář-13.4.2021

 

Předehra

 

Můžem všechno chtít – podnikatelka Laura v každodenním stresu prožívá drama- navenek stále akční, uvnitř vyprahlá po lásce a klidu

 

Na chvíli ve skále zamrznout – intimní zpověď divákovi, že už nemůže dál a je na vše sama. Odchází jako každý den pozdě z práce domů a jde kolem kostela..

 

Požehnání – Laura ze zvědavosti vstoupí do kostela- probíhá mše, kdy kněz Jiří dává požehnání, při kterém vychází ven z kostela a loučí se s „ovečkami“. Venku běží uspěchaný život (viz změna rytmu písně).

 

Kdo psal můj osud – po rozhovoru s knězem nachází Laura v kostele klid a vytržení ze svého stresu a klade si sama otázky o smyslu života

 

Prudíš kámo, nudíš – děti Laury (Sára maturitní ročník, Michal 17 let – paří hry na počítači) vedou běžný život sourozenců v jednom pokoji-čili si lezou na nervy a škádlí se

 

Zázrak zrození – Laura opět navštěvuje kostel, kněz po křtu dítěte s ní vede hovory, které v ní zanechávají duchovní i citové stopy..

 

Laura se potkává s knězem kromě kostela i na charitativním večírku.  Laura sponzorovala nemocniční ARO a kněz dochází na toto oddělení s duchovní útěchou. Na večírku si Laura uvědomuje, že raději tráví svůj čas s knězem a ne se svým milencem Robertem.

Po nějakém čase se Laura rozchází s Robertem a ve stejném čase se dozvídá o úrazu syna – v orchestrálce vrcholí drama vzniklé situace.

 

Laura sedí u nemocničního lůžka syna, který je v bezvědomí, a hledá v paměti modlitbu Zdrávas, jak jí to kdysi učila babička..

Píseň Babičko má, jak jsi mě to učívala:

KONEC PRVNÍ ČÁSTI

 

Kněz Jiří zmaten svými city k Lauře pozývá na pomoc svého kolegu ze studií- kněze Alberta, aby se mu svěřil a nechal si poradit, zda má cenu bojovat o přízeň Laury. Albert přichází a společně s Jiřím zpívá píseň Beránku boží, při které nejdříve sám v kostele Jiří sbírá síly..

 

Albert nabízí Jiřímu zpověď  „u piva“ a nejdřív si postesknou v duetu Ženské nám vládnou, že muži jsou vlastně tím slabším článkem lidstva (nadsázka)

 

Laura není ještě rozvedená z manželství s Oldřichem, ačkoliv on od ní odešel za její sekretářkou. Věci ale nejsou tak černobílé, jak by se na první pohled zdálo a Oldřich v písni Doufám a v předchozím monologu prozrazuje, jak to vlastně s jeho odchodem od ženy a dětí doopravdy bylo a kdo je „viníkem“..

 

Laura po rozhovoru s Oldřichem v nemocnici, kam každodenně dochází za uzdravujícím se synem na vozíku, se rozhodne s Oldřichem konečně rozvést. Potřebuje ale čas na to, aby vše zařídila, což velmi nešikovně sdělí Jiřímu. Ten se však mylně domnívá, že Laura s ním skončila (aniž by začala) a zmaten ze situace se vyznává z citů k ní (sám pro sebe v kostele).

 

Syn Michal přijíždí z nemocnice konečně domů a tam ho vítají přátelé a rodina, kteří mu věří, že se ze zdravotních problémů dostane a povzbuzují jej v písni Nebudem skákat, jak jiní pískaj

 

Děj na třech scénách současně- pantomima podpořená mixem písní. První scéna- Michal doma cvičí a rehabilituje. Druhá scéna: rozvod Laury a Oldřicha a třetí scéna- kostel: Jiří se balí a chystá k odjezdu.

 

Laura šťastná, že si vyřešila rozvod a je volná, spěchá za Jiřím do kostela, ale tam najde Alberta. Ten má zastupovat Jiřího v kostele po dobu jeho nepřítomnosti a zkouší s varhaníkem na bohoslužbu píseň Otčenáš. Laura se dozvídá od Alberta, že Jiří v domnění, že jej Laura nechce, odjel na dlouho plánovanou misi do Afriky. Ale Albert chce vše napravit a vyzývá Lauru, aby jela za Jiřím do Afriky…

 

Laura se za účasti svých dětí doma chystá na výjezd do Afriky- společně se „vyblbují“ při písni Fata morgana-trio.

 

Po humorné scéně na recepci v hotelu v Africe se konečně Laura s Jiřím potkává a zpívají společně píseň Mám ti co říct, kde si sdělují, jak se jejich protichůdné světy navzájem protly a jeden druhého ovlivnili..

 

Jiří chce přijet z mise dříve domů, ale nemá kde bydlet, neboť pronajal svůj byt. Volá Lauře, zda by mohl doufat bydlet u ní.

Finále: mix z písní, ve kterých se v rámci děkovačky objeví:

company- Můžeme i dávat

Albert a Oldřich – Ženské nám vládnou

přátelé Michala (taneční workoutové kreace) v písní Nebudem skákat, jak jiní pískaj

sourozenci v písni Prudíš kámo, nudíš

Jiří v písni Ty jsi pro mne jiná

Laura v písni Fata morgana

Duet Laury a Jiřího- Mám ti co říct

KONEC