Zkusím to stručně: s Evou Dajčovou jsme hrály v 90. letech nejdřív vlastní muziku (tedy mojí) a pak na zakázku country. Pak jsem odešla do Švajcu hrát bary a teď zase amatérsky s vlastní tvorbou (a nejen) v kapele Ave!band od roku 2000. A kromě Evy se v kapele vystřídali Lucka (na elektriku), Iva, Pavla, Petr, Petra a Alča (na basu) a dnes s námi drží basu Slávek Macháček. Na klávesy u nás hrála Reňa, Petra, Lucka, Iva a Martin, a to než přišel Zbyšek Glatz. S ním jsem hrála už v roce 1988 v kapele Silesia (viz kapely minulé). V roce 2002 do kapely přistoupila Bára tehdy jen Dvořáková, dnes už i Černá a obohatila kapelu nejen o zvuk houslí (dnes elektrických), ale především o velmi zajímavý hlas, který využívá jak ve vokálech, tak i v sólových písních. Na bicích (i elektrických i akustických) hrál zpočátku Petr, pak Míša, pak jsem v období bez bubeníka hrála na elektrické bicí já (to jenom abychom nestáli…) a Roman Padělek nás uviděl takto na koncertě a nevydržel to psychicky a od té doby radši s námi hraje. A nejen to- taky skládá písně a hraje na akustiku a zpívá (i sólově). Rytmickou sekci doplňuje na perkusích Zuzanka zvaná ZaDaná, ale včil je na mateřské.

Resumé obsazení kapely (dle pořadí účasti v kapele od roku 2000):

Olga Guziurová (kapelnice, zpěv, hudba, texty, občas akustika a bicí, když Roman zpívá a hraje na kytaru či basu, zakladatelka kapely 2000)

Eva Dajčová (elektrická a akustická kytara, občas vokál, od 2000)

Barbora Černá- Dvořáková (zpěv, vokál, elektrické housle, od 2002)

Roman Padělek (zpěv, vokál, bicí, občas akustika a basa, když Slávek hraje akustiku, od 2008)

Slávek Macháček (basa s pražci i bez, občas akustika, od 2016)

Zbyšek Glatz (klávesy a mistr zvuku, občas saxofon-když ho ukecáme a stíhá to při tom fofru na troje klávesy, od roku 2017)

Co a kde hrajem?

  • půl napůl- vlastní skladby od Olgy a Romana a cizí ty, co se nám prostě líbí a nejsou zrovna hitovky sršící z rádií
  • nehrajem tancovačky, ale k poslechu
  • malé i velké prostory, venku od jara do zimy
  • Zbyšek má vlastní aparát, ale rádi spolupracujeme i s externímu zvukaři, aby měl Zbyšek pohodu u hraní..

Kde nás uvidíte a uslyšíte?

jsme na Facebooku

máme kanál na Youtube

s projektem Raboo jsme skoro všude (ale jen 3 nahrané písně)

 

fotogalerie

texty písní