Jak jsem k minikaravaningu přišla a proč..

Splnila jsem si sen či naplnila hru, kterou jsem si hrávala v dětství: jsem Robinson na pustém ostrově a mám s sebou vše, co potřebuji na přežití a zároveň poznávám tajuplný ostrov a se vším nezbytným se mohu dostat kamkoliv na světě…(i z ostrova..)

Ve vlašském ořechu jsem měla miniaturní nezbytnosti-tužtičku, papír, sirku, minisvíčku a kdoví co ještě na přežití v džungli. Jsem typ člověka, který má rád „všechno s sebou“ – a to i v dospělosti! Ráda plánuji, jak tu tajemnou džungli na cestách poznám, abych byla v bezpečí, komfortu, ale zároveň zažila dobrodružství.

Nejsem baťůžkář a ani nemám na drahé luxusní destinace.Mám ráda vše pod kontrolou, ale taky nemusím někým jiným plánované rutinní all-inclusive zážitky v pobytovém rezortu.

Jak  ale ty kompromisy skloubit, aby mé cestování nebylo nudné, ani drahé a bylo zároveň bezpečné. Jak toho vrabce v hrsti mít hned a nečekat na holuba na střeše? PŘIŠLA JSEM NA TO NEDÁVNO.. ALE CO TOMU PŘEDCHÁZELO? 

Nejdříve bylo nadšení z několikadenního pobytu na zapůjčené lodi. Jenže lodí nemohu procestovat celý svět, všude není voda, není všude splavná a navíc se to dá v létě a nejlépe jen za hezkého počasí…

Jak to udělat, aby se člověk najednou rozhodl, že někam jede, protože je hezky anebo se mu nechce být doma. Než něco objednám, a taky těch peněz moc není, až bude volno v kýženém hotelu, tak zas nebude hezky, co když se mi tam nebude líbit a vyhozené peníze…

Co takhle karavan- jako hlemýžď se svým domkem stále s sebou?

Hledám na internetu hodiny a dny a mám problém:

  • mé auto neutáhne velký karavan
  • plně vybavené karavany jsou drahé
  • ty levné jsou staré, prolezlé vlhkostí, se skrytými vadami a plísní, čili nezdravé
  • neumím si sama karavan vyrobit a ty amatérsky vyrobené jsou z překližky- čili opět vzlínavost, plísně, zima..
  • když už se mi nějaké líbí a mají slušnou cenu, tak interiér je jak u babičky na starém baráku
  • a pozor- můžu si pronajímat- jasně, na krátkou dobu je to výhodnější, ale jezdit tak pořád- když si připočteš případné náklady na kempy, tak jsi na ceně hotelu s letenkou

Jak to vyřešit? 

Dobrá rada nad zlato– kamarádka mi poradila: půjč si karavan a zajdi si na veletrh karavanů. Tak jsem učinila. Po pár dnech pobytu s karavanem jsem zjistila, že by to šlo a že mě to moc baví- je to dobrodrůžo a dáváme to s miláčkem fyzicky, psychicky a ty zážitky (i s medvědem)!!! Ty nám všichni závidí ještě teď.

A na tom veletrhu jsem zjistila, že si tam nevyberu- tedy vybrala bych si, ale šetřila bych na to do smrti a než na to našetřím, tak puknu smutkem a touhou.

Měsíce studia internetu, tisíce stránek a videí s produkty na trhu, videí přestavb starých dodávek na obytňáky-  těch amatérských až po nádherné…kus života utopeného v hledání a poznávání výhod a jistých proher.

Neumím sama postavit karavan, ale vím, kde ho dělají dobře a jak si ho vybavit (my ženy máme vkus) uvnitř, aby interiér byl krásný, ale i účelný a aby se na 4,16 metrech čtverečních člověk:

  • vyspal jako v královské posteli,
  • dobře si navařil- za špatného počasí uvnitř a za krásného v přírodě,
  • vykonal hygienu s trochou soukromí
  • a pozor: NEBÝT ZÁVISLÝ VŽDY NA MÉDIÍCH-TEDY HLAVNĚ ELEKTŘINĚ A PŘITOM BÝT ONLINE!

pokud to chcete vyhnat do extrému a nechcete v karavanu jen brouzdat ve svém volném čase, tak můžete mít i pojízdnou kancelář – čili podnikat na cestách či jezdit na služebky!!

Takže pokud chcete cestovat kam chcete, rozhodnout se třeba jen podle počasí a zdravotního stavu či jiných osobních předpokladů a nechcete trávit dovolenou v předem daných destinacích a termínech, je pro vás karavaning s minipříbytkem tím správným dobrodružstvím.

   

Jestliže nechcete trávit stovky hodin u počítače jako já, abyste důkladně poznali co se nabízí na trhu, čeho se vystříhat a kolik za to vše zaplatíte a zdali to má vůbec cenu, pak můžete využít mé know-how k tomu, jak si pořídit karavan kvalitní a za rozumný peníz, abyste jej mohli zanechat i pro příští generace. Poradím, jak si jej hezky zařídit a čím, aby se na nic na cestách nezapomnělo a taky aby to hezky vypadalo a ještě vám to neshnilo, nezasmrádlo…no prostě na pár stránkách se dovíte vše a budete mít více času na vlastní fantazii a pak na cestování!!

A ještě bonus na závěr-poradím, kam si zajet a kde zaparkovat, abyste nemuseli platit v kempech za služby, které si zajistíte sami a přitom abyste se cítili bezpečně!

Všichni zkušení karavanisti vám řeknou, že pořízení karavanu, poplatky v kempech a náklady na cestování vás vyjdou dráž než zaplacení hotelu a dopravy a tudíž to má smysl jen proto, že je to vášeň, které propadnete.

Já jsem přišla na to, že to nemusí být jen amatérské, aby to bylo levné a cestovat mohou i částeční strašpytli-

vše najdete v mém ebooku CESMINKA = CEStování s MINi KAravanem.