Od svých mladých let, od doby, kdy jsem začala hrát na akordeon, posléze klavír, klávesy, kytaru, baskytaru a naposledy na bicí nástroje, byla pro mne hudba především vyjádřením vlastních hudebních myšlenek. Komponování na různé nástroje a psaní textů mne bavilo vždy více, než interpretace cizích písní (abych upřesnila- zpívání cizích písní mne baví, ale učit se hrát na nástroj nějaké skladby bylo pro mne vždy méně zábavné, ač velmi inspirující, protože na cizí tvorbě se člověk vždy nejvíce naučil, jak se co dělá..).

A tak mám za sebou desítky různých skladeb a skladbiček, více či méně podařených, ale cesta je cíl..

Od devadesátých let jsem začala komponovat v různých hudebních programech – Sonar, Cubase, Magic..až jsem skončila u svého oblíbeného programu společnosti Apple – Logic pro X, ve kterém dnes komponuji skladby jak pro mou kapelu, ale i pro jiné interprety (i pěvecké sbory) a zejména na něm zpracovávám i vlastní projekty – naposledy jsem dokončila muzikál, ke kterému jsem na vlastní námět napsala i scénář, zkomponovala všech 19 skladeb, opatřila je českými texty, zaranžovala a vlastně připravila k inscenaci na prknech, jež znamenají svět.

V současné době jsem začala pracovat na hudebním cyklu s hvězdnou tématikou, za použití netradiční nástrojů jako je hand pan, různých perkusivních nástrojů a syntezátorů, s propojením zvuku dvanáctistrunné kytary…

Baví mne skládat cokoliv- tedy bez ohledu na žánr- ale má to jednu podmínku: musím mít nápad, nápad, který přiletí jako ta múza, co mi pošeptá do ucha nápěv, který pak zpracuji. Nejsem typ skladatele, který umí sednou k nástroji a prostě komponuje- mám pocit, že tato technika není pro mne. Občas mi múza přinese něco, co se mi nelíbí, tak s úctou poděkuji a poprosím, aby ten nápad pošeptala někomu, kdo s ním souzní a bude umět z něj vytvořit píseň.

Už dávno vím, že dobré písně se tvoří někde jinde, než v mé hlavě a tak s pokorou tento dar přijímám.